Bakllava me arra arabie

nga Redaksia

Përbërësit

12 petë për bakllava,

500 gr arra arabe,

100 gr gjalpë

Sherbeti:
1 gotë ujë
1 ½ gotë sheqer
1 fetë limon

Përgatitja

Grijmë fillimisht arrat në një makinë grirëse.

Në tryezë hapim petët e gatshme. Marrim petën e parë, vendosim në mes okllainë dhe palosim petën një herë rreth okllaisë, bëjmë më pas një rrjesht me arra të grira, e mbështjellim përsëri petën rreth okllaisë lehtë dhe më pas e largojmë me kujdes okllainë nga peta. Petën e bërë si role të gjatë e ndajmë në dy pjesë dhe çdo pjesë e mbështjellim duke e rrudhosur si kërmill. I vendosim në një tavë bakllavatë në formë dredhaniku dhe vazhdojmë këtë procedure dhe me petët e tjera.

Shkrijmë gjalpin dhe e hedhim mbi bakllavatë. I vendosim më pas në furrë të piqen në temperaturën 200 gradë Celsius për 25 minuta.

Në një tenxhere hedhim ujin dhe sheqerin dhe e lemë të ziejë për 3-4 minuta. Më pas shtojmë fetëzën e limonit. Pasi të jetë pjekur bakllavaja e heqim nga furra dhe ashtu të ngrohtë e sherbetosim me sherbetin e nxehtë. Sherbetin e hedhim në mënyrë graduale, e lemë që të përthithet mirë nga bakllavaja dhe më pas e kemi gati për ta servirur.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More