Agjencia Zhurnal.mk

Bale lidhet me një transferim sensacional te Newcastle

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale është duke u lidhur me një transferim të bujshëm te klubi anglez, Newcastle United.

Sipas mediumit Okdiario, Newcastle janë në prag të një blerje prej 300 milionë funtesh nga familja mbretërore e Arabisë Saudite.

Pronarët e rinj me në krye Mohammad bin-Salman do të kenë fuqinë e madhe për të shpenzuar në treguan e transferimeve.

Njëri nga objektivat e klubit nga Liga Premier ka përfunduar befasisht ylli i Realit, Bale.

Reali është i përgatitur për të lejuar largimin e Bale si lojtar i lirë, pasi duan ta largojnë nga librat financiar të pagave dhe Newcastle dëshiron ta shfrytëzoj këtë.

Pronarët e rinj të Newcastle duan të bëjnë shpenzime të madhe për të ‘njoftuar’ mbërritjen e tyre në Ligën Premier dhe nënshkrimi i Bale i përshtatet faturës. /Telegrafi/

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...