Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Balena tri metërshe ngec në lumin Thames të Londrës, ekspertët i kalojnë orë të tëra për ta liruar

Një balenë e vogël dhe vetëm tri metra e gjatë është liruar, pasi kishte ngecur në lumin Thames në pjesën perëndimore të Londrës, kanë bërë të ditur zyrtarë që menaxhojnë portin e Londrës.

Agjencia britanike e lajmeve Reuters, shkruan se balena e vogël po qëndron e “varur në litar” pasi që është shumë e vogël dhe larg shtëpisë.

Një ekip i specializuar për punë të ndryshme në port, kanë punuar me orë të tëra që ta lirojnë balenën e vogël.

E rreth mesnatës e kanë dërguar me kilometra larg Richmond Lock, ku nga ty nuk është parë më pasi ka filluar rrugëtimin e saj në ujëra të thella.

Postime të ngjashme

Shtohen rastet me depresion, rritet ndjeshëm konsumi i qetësuesve në vend/ Ja pasojat që solli pandemia e COVID-19

Dafina Vidishiqi

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

Si ndikon në trupin nëse bëni not 3 herë në javë?

Dafina Vidishiqi

Çiklizmi dhe seksi: A janë çiklistët dashnorët më të mirë?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...