Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Balje kërkon që të hapet Zyrë Ndërlidhëse e Kosovës në Bosnjë

Zhurnal Ads

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga komuniteti boshnjak ka kërkuar nga ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, që të hapet Zyra ndërlidhëse e Kosovës në Sarajevë.

Ajo ka thënë se të dyja vendet ndajnë vlera dhe qëllimin e njëjtë për një shtet ligjor dhe me mundësi të barabarta për të gjithë.

Balje tutje ka konsideruar se hapja e një zyreje të tillë do të ndihmonte në zgjidhjen e problemeve mes dyja vendeve. Gjithashtu sipas saj, do të shërbente në përafrimin politik mes dy shteteve.

https://www.facebook.com/photo?fbid=1750971358399358&set=a.157992864363890

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Për një ditë, 40 aksidente në trafik në Kosovë

S.B.

Nga izolimi, Osmani i drejtohet për herë të parë FSK-së si u.d e presidentit

S.B.

Deputeti Shaip Kamberi përplaset me ministren serbe në Kuvendin e Serbisë

S.B.

Hoti u tregon deputetëve të LVV-së se si duhet ta shohin mosaplikimin në organizata ndërkombëtare

admin

Dritan Abazoviç për “Kurir”: Mali i Zi nuk duhet të tërheqë njohjen e Kosovës

admin

Dëbimi i këshilltarit të Kurtit, Agim Veliu thotë se nuk ishte hakmarrje

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...