Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Balla kritika ndaj Kurtit: Vendose karantinë, tani asnjë mësues i Kosovës s’do vaksinohet në Shqipëri

Opinionisti Sokol Balla, duke iu referuar masave të reja anti-Covid që ka vendosur Qeveria e Albin Kurtit, thotë se tashmë asnjë mësues shqiptar nga Kosova nuk do të shkojë të vaksinohet në Shqipëri.

Kjo, sepse sipas vendimeve të Qeverisë Kurti nëse kalon nga Kukësi për në Morinë duhet të vetëizolohesh, ndërsa nëse kalon nga Morina për në Kukës nuk ka karantinë.

Qenka vendosur karantine per te gjithe ata qe kalojne nga Kukesi per ne Morine. Por nuk ka karantine nese kalon nga Morina per Kukes.

Tani asnje mesues nga KS nuk guxon te vije te vaksinohet ne Kukes, se rrezikon nga karantine, deri vendin e punes. Ncncnc…”, shkruan Balla.

Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia njoftuan se nuk do t’i vaksinonin mësuesit me vaksina të prodhuara nga shtete që nuk e kanë njohur pavarësinë, si Rusia dhe Kina.

Postime të ngjashme

​Shoqatat e luftës në Dukagjin: Flamuri serb në Koshare – provokim për shqiptarët

Dafina Vidishiqi

Ganimete Musliu pyet: Kah po shkon ky vend?

Dafina Vidishiqi

Presidentja Osmani: Nuk kemi nevojë për një non-paper t’na tregojë çka të bëjmë

Dafina Vidishiqi

Agim Veliu tërë mllef pas shkarkimit, e quan maskaradë dhe lojë të ndyrë të Abdixhiku

Dafina Vidishiqi

Kosova në OKB edhe pa njohje nga Serbia

Dafina Vidishiqi

Merovci: Rugova ka qenë menaxher shumë i dobët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...