Shqipëri

Ballsh/ Naftëtarët sërish në protestë, diskutohet për grevë urie: Jemi në mes të katër rrugëve

Zhurnal Ads

Punonjësit e rafinerisë së Ballshit i janë rikthyer sërish protestave.

Ata janë mbledhur për të disatën herë para dyerve të rafinerisë.

Naftëtarët kërkojnë nga organet qeverisëse të reflektojnë për plotësimin e kërkesave të tyre dhe fillimin e punës së rafinerisë.

Mësohet se nga Këshilli Sindikal po diskutohet që ditën e hënë punonjësit të hyjnë në greve urie pranë ambienteve të Kombinatit, pasi këtë opsion e shohin si e vetmja zgjidhje.

Sokol Dautaj, kreu i sindikatës së naftëtarëve të Ballshit thotë se pavarësisht protestave të shumta deri tani nuk kanë gjetur zgjidhje: Jemi në mes të katër rrugëve. Shkuam në Tiranë për të biseduar dhe nuk na priti njeri. Do ndjekim çdo rruge ligjore pasi tani shoqatën e kemi të ligjeruar edhe në gjykatë. Nuk kemi asnjë përgjigje as për pagat dhe as për fillimin e punës.

Postime të ngjashme

E përfshirë edhe FBI! Arrestimet tek AKBN, zbardhen emrat e zyrtarëve që ranë në pranga (skema si i shkaktuan shtetit 1.5 mln dollarë dëm)

admin

Basha: Kjo qeveria ka dështuar

admin

Durrës/ Arrestohen dy persona, nën hetim katër të tjerë! Ja për çfarë akuzohen

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...