Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Balluku në “Breaking”: Aviacioni civil fillon vaksinimin nesër

“Vaksinimi i pjesëtarëve të aviacionit civil do të fillojë nesër”.

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku e dha sot lajmin e rëndësishëm e ftuar në “Breaking” të Top News.

“Aviacioni civil nesër fillon vaksinimin si një ndër kategoritë më të prekura”, tha ajo.

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar se pas pak në aeroportin e Rinasit do të vijnw edhe 208 mijë vaksina të tjera.

Ditën e sotme e ftuar në “Wake Up”, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu zbuloi se do të vijnë vaksina Pfizer dhe disa doza të tjera të vaksinës Sinovac.

Kujtojmë se procesi i vaksinimit në vend vijon që prej 11 janarit në të gjithë vendin, ku qytetarët shqiptarë deri më tani po imunizohen me vaksinat Pfizer, AstraZeneca, Sputnik V dhe Coronavac.

Postime të ngjashme

Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin

R Zh

Agjencia “Zhurnal” ua uron besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit

R Zh

Bamir Topi: Lulzim Basha nuk do të kishte jetë në PD nëse nuk do të kishte lidhjen me Sali Berishën

N E

Presidenti Ilir Meta uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

N E

PD më 16 Maj do të mbledhë kryesinë dhe këshillin kombëtar

N E

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...