Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Banda meksikane e drogës ekzekuton tre trafikantë të El Chapo në stilin më mizor!

Tre viktimat raportohet se kishin lidhje me kartelin meksikan Sinaloa, të udhëhequr nga El Chapo deri para ekstradimit dhe burgosjes së tij vitin që shkoi. Ata ishin zhveshur dhe ekzekutuar nga karteli brutal Jalisco New Generation.

Në pamjet tronditëse, viktimat e zhveshura janë të lidhura nga duart me fytyrat e tyre të mbuluara.

Tre persona të armatosur të Kartelës së Brezit të Ri (CJNG) të Jalisco qëndrojnë prapa tyre dhe bëjnë pyetje.

Të arrestuarit – thuhet se kanë lidhje me Kartelin Sinaloa – besohet se kanë vepruar në shtetin veri-qendror meksikan të Zacatecas, raporton gazeta amerikane La Opinion.

Ata pretenduan të ishin “kapitale”, kriminelë që ndërrojnë besnikërinë midis bandave të ndryshme.

Një grumbull kartelash të ndryshëm po luftojnë për kontrollin e Zacatecas, i cili ofron rrugë jetike të trafikut drejt kufirit me SHBA.

Shteti qëndron midis terrorizimeve të karteleve më të mëdha të Meksikës dhe CJNG ka bërë të njohur praninë e saj atje në 12 muajt e fundit, sipas Raportit të Riskut të Amerikës Latine.

Në fillim të këtij muaji, sulmuesit e tij i dërguan një video paralajmërim udhëheqësit aktual të Sinaloa Cartel, Ismael “El Mayo” Zambada – duke i thënë se shteti “tashmë ka një pronar”.

CJNG drejtohet nga Nemesio “El Mencho” Oseguera Cervantes, një ish-aleat i Chapo, vepron në të paktën 35 shtete në të gjithë Meksikën dhe Porto Riko.

Postime të ngjashme

Bashkimi Europian hap Konferencën për të Ardhmen e Evropës

N E

Lajçak me rastin e Ditës së Evropës: Është koha që kjo ëndërr evropiane të bëhet realitet për fqinjët tanë në Ballkanin Perëndimor

N E

Greqia regjistron 1.428 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Dolphin Trust skema piramidale me vlerë 1.5 miliard euro që tronditi Gjermaninë

N E

Në 24 orët e fundit Italia regjistron 8,292 raste të reja me Kovid-19

N E

Arabia Saudite do të organizojë haxhillëk në Mekë këtë vit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...