Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Banesa të shkatërruara, nisin kërkimet për persona të lënduar nën rrënoja

Ditën e sotme Turqia është goditur nga një tërmet me magnitudë 6.9 ballë, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale, ndërsa vijojnë kërkimet për njerëz të cilët mund të kenë mbetur nën rrënoja.

Sipas informacioneve, tërmeti ka shembur 20 godina në qytetin turk të Izmirit. Lëkundja e fortë është pasuar edhe nga lëkundje të tjera me magnitudë nga 3.6 deri në 4.5.

Postime të ngjashme

Rrëmben foshnjën, polici amerikan vret agresorin 37-vjeçar… (Video)

T E

Hoteli që ndodhet mes dy shteteve

T E

Vaksinat e dobëta favorizojnë mutacionet e rrezikshme

T E

Nuk e lanë të dilte nga shtëpia, i riu “çmendet” dhe vret 6 anëtarët e familjes

T E

35 vite pas tragjedisë së anijes hapësinore “Challenger”

T E

Turqia arreston 126 të dyshuar për lidhje me organizatën terroriste ISIS

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...