Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Bangladesh: Katër persona u qëlluan për vdekje, në protesta

Protesta në Bangladesh ndodhën në vigjile të vizitës së kryeminitrit hindus Narendra Modi.

Bëhet e ditur se katër persona janë qëlluar për vdekje në periferi të qytetit Chittagong, në Bangladesh në lidhje me protestat, të cilat u cilësuan si politike, njofton SvD, transmeton RTKLive.

“Na është dashur të gjuajmë gaz lotsjellës dhe plumba të veshur me gome për t’i shpërndarë ata (protestuesit) kur ata hynë në një stacion policie dhe shkaktuan dëme të mëdha”, deklaroi një oficer policie.

Postime të ngjashme

Biden zyrtarisht firmos si festë zyrtare ditën që përkujton fundin e skllavërisë

Dafina Vidishiqi

Italia lanson “pasaportën e vaksinës” të BE-së, planifikon për të hequr detyrimin për mbajtje të maskës

Dafina Vidishiqi

Shkarkohet ministri malazez që mohoi gjenocidin serb në Bosnje

Dafina Vidishiqi

Parlamenti i Malit të Zi votoi Rezolutën mbi Srebrenicën

Dafina Vidishiqi

Dhoma e Përfaqësuesve voton për t’i dhënë fund autorizimit për luftën në Irak

Dafina Vidishiqi

Amerika do të investojë 3.2 miliardë dollarë për të zhvilluar tableta kundër COVID-19

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...