Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bankat brenda 3 ditëve duhet të prononcohen nëse duan bashkëpunim me Postën

Shkup, 4 shtator, zhurnal.mk – Një ditë pas vendimit të Qeverisë, “Posta e Maqedonisë” ka filluar me procesin e bisedimit me bankat tregtare për lidhjen e kontratës së re për kryerjen e qarkullimit pagesor.

Bankat brenda tre ditëve duhet t’i japin përgjigje “Postës” nëse janë të interesuara për bashkëpunim. Banka e re që do të lidh kontratë, do ta marrë vendin e bankës së falimentuar “Eurostandard” e me këtë do të zhbllokohej edhe qarkullimi pagesor.

Kjo do të thotë që qytetarët mund të paguajnë llogari kurse postierët t’i dërgojnë pensionet nëpër adresat e shfrytëzuesve.

Postime të ngjashme

Editorial / Ndërkëmbëzat mes partive shqiptare në kuvend, po i vuajnë qytetarët!

R Zh

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...