Agjencia Zhurnal.mk

Banketi më luksoz në botë ndodhet në Bali

Në brigjet ekzotike të Indonezisë ndodhet një hotel me plazhe të pasura po dhe ku shërbehet diçka edhe më e lezeçme se kaq.

Duke u cilësuar edhe si ‘banketi më luksoz në botë’nga Conde Nast, restoranti Soleil në resortin e Mulias në Nusa Dua, në bregdetin jugor të Balit, shtron një festë të vërtetë kuzhine, së bashku me verën e klasit botëror dhe koktejet çdo të dielë në mëngjes.

Ushqimi i detit me cilësi është një përbërje e përhershme në menu, me ‘një kullë’ që përmban goca deti të freskëta, shtresa të bishtave të karavidheve etj.

Kuzhina vendase ka krenarinë e vendit në mes të ushqimit ndërkombëtar, me specialitete baliane përfshirë mish të pjekur, proshutë me mjaltë-mustardë dhe pulë të skuqur që pret të vendoset nëpër pjata.

Image
Image
Image

You May Like

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...