Agjencia Zhurnal.mk

Banor i Sarajit dërgohet në psikiatri pasi që vrau për vdekje vëllun e tij

Shkup, 28 janar- Prokuroria Themelore Publike Shkup ka paraqitur propozim masën për trajtim psikiatarik të detyryeshëm personi i cili ka vrarë me thikë vëllaun pas një përleshje në Çajlane të Sarajit, transmeton Zhurnal.

Sipas të dhënave nga Prokuroria, sulmuesi në orët e vona të datës 31 dhjetor, në shtëpinë në fshatin Çajlane në Sarajit, pas një mosmarrëveshje me vëllaun e tij ka nga xhepi ka nxjerrë thikën duke i shkaktuar vëllaut plagë të rënda.

Si rezultat i gjakderdhejes së shpejtë dhe të rëndë, është shkaktuar mungesë e oksigjenit në trurin e viktimës dhe si pasojë më 5 janar të këtij viti ndërroi jetë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...