Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Banorët e Islandës janë mësuar me tërmetet, një seri prej 6 mijë tërmeteve kanë goditur ishullin

Pas një sërë tërmetesh të vazhdueshme që goditën në afërsi të kryeqytetit të Islandës, Reykjavik, ka rezultuar me një tjetër – që ishte shumë më i fuqishëm.

Sipas agjencisë së meteorologjisë në Reykjavik, një prej qindra tërmeteve në kryeqytetin islandez ka ndodhur në orët e para të mëngjesit dhe kishte një fuqi shkatërruese prej 5.2 ballë të Rihterit, transmeton Telegrafi.

Ditëve të fundit ky rajon është goditur nga më shumë se 6 mijë tërmete – e duke marrë parasysh se ky rajon është i rrethuar me ujë, nuk është diçka e pazakontë.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo për vlerën e dëmeve materiale. Megjithatë, shefi i mbrojtjes civile i kanë bërë thirrje qytetarëve të jenë më të kujdesshëm.

Postime të ngjashme

SHBA: Pikëpyetje për motivet e Moskës në kufirin me Ukrainën

R Zh

Pse Amerika është kundër “pasaportës së vaksinimit”?

R Zh

Franca do ta zgjasë kohën e administrimit të dozave kundër COVID-19

R Zh

BE: Kompromis me SHBA për mosmarrëveshjen tregtare

R Zh

Kina kundërshton politizimin e Lojërave Olimpike

R Zh

Deti i Kinës Jugore nuk duhet të bëhet arenë përplasjesh

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...