Banorët e Sydneyt festojnë fundin e bllokimit pas 107 dite

Qyteti australian i Sydneyt ka dalë nga bllokimi pas gati katër muajsh, me vendasit që tani gëzojnë disa liri.

Njerëzit u vunë në radhë për baret dhe dyqanet që u hapën në mesnatën e së hënës posaçërisht për këtë rast.

Shumë të tjerë ka shijuar ribashkimet dhe vizitat e parashikuara në shtëpitë e të afërmve dhe miqve.

Rregullat anti-COVID kishin ndaluar vizitat në familje dhe udhëtimin përtej një zone 5 km, duke ndarë shumë familje.

Por shumica e kufizimeve tani janë lehtësuar për njerëzit plotësisht të vaksinuar.

Njerëzit tani mund të hajnë ushqimet së bashku në kafenetë dhe restorantet e rihapura, dhe të vizitojnë palestrat, bibliotekat dhe pishinat. Kishte radhë të gjata te berberët dhe sallonet e thonjve të hënën.

Related posts

Përshkallëzohet dhuna kundër fëmijëve në Afganistan

Redaksia

Plaçkitja spektakolare, 28-vjeçarja vodhi 8 milionë euro në Gjermani – miqtë e saj shokohen me veprimin e Jasmin Gundogan

D V

Shkon në 23 numri i viktimave si pasojë e përmbytjeve në Belgjikë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More