Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Barça i shpëton turpit në Kupën e Mbretit, 120 minuta për ta mposhtur ekipin modest

Barcelona-s i janë dashur 120 minuta për të mposhtur 2-0 Cornella-n, ekipi i kategorisë së tretë në Spanjë, dhe për të siguruar një vend në 1/8-at e kompeticionit.

Vuajtjet e katalanasve kanë filluar në minutën e 39-të me penalltinë e humbur nga Pjanic dhe kanë vazhduar në minutën e 80-të me penalltinë e humbur nga Dembele.

Francezi e ka shlyer gabimin në fillimin e kohës shtesë, duke zhbllokuar ndeshjen me një gol të bukur nga jashtë zone. Në fundin e kohës shtesë ka ardhur edhe goli i sigurisë për miqtë i realizuar nga Braithwaite.

Postime të ngjashme

Distria Krasniqi e nis e para garën në “Tokyo 2020”

D V

‘Trofeu Gamper’ vë sërish përballë Messin dhe Ronaldo, caktohet orari i ndeshjes Barcelona-Juventus