Agjencia Zhurnal.mk

Barcelona – Bayern Munich: Formacionet e mundshme

Barcelona dhe Bayern Munich përballen sonte në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Quique Setien dhe Hansi Flick duhet të kenë planet më të mira të mundshme për të kaluar tutje.

Trajneri i Barcelonës, Setien, duket se do të ndryshojë diçka edhe në skemë, duke tentuar një 4-4-2 ‘diamant’, i cili me gjasë në raste të ndryshme mund të shndërrohet në 3-1-4-2 apo 3-5-2, me Sergi Roberto që lejon të gjitha këto rotacione, për t’i dhënë Semedos hapësira në krahun e djathtë.

Hansi Flick në anën tjetër duket se do të shkojë me 4-2-3-1 e zakonshëm.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet e mundshme të Barcelonës dhe Bayern për ndeshjen që luhet me fillim nga ora 21:00. Formacionet janë dhënë nga ‘Sport’.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...