Barcelona e bindur në transferimin e yllit të sulmit

nga Redaksia

Barcelona është e bindur se mund të bindë sulmuesin anësor të Athletic Bilbaos, Nico Williams, të nënshkruajë me ta këtë verë, pavarësisht se 21-vjeçari deklaroi se do të jetë për ‘shumë vite të tjera’ me klubin bask, pasi ata fituan Kupën e Mbretit.

Williams e zgjati kontratën e tij në nëntor deri në vitin 2026, dhe me të besohet se ka rritur klauzolën e lirimit në 55 milionë euro.

Kjo do të jetë pengesa kryesore për çdo nënshkrim për Barcelonën, pasi baskët priren të mos negociojnë për lojtarët e tyre, përkundrazi kërkojnë pagesën e plotë të klauzolës së tyre. Nga i gjen Barcelona këto para nuk është përcaktuar ende.

Megjithatë, sipas gazetës katalunase Sport, Barcelona është e sigurt për të siguruar dritën jeshile nga vetë Williams.

Bisedat me agjentët e tij dhe lojtarin janë të avancuara dhe duket se ata do ta sigurojnë atë.

Marrëveshja në vetvete do të ishte e thjeshtë, Barcelona është e vetëdijshme se Bilbao nuk do të negociojë, dhe do të jetë pagesa e klauzolës së tij të lirimit.

Williams thuhet se është prioriteti i dytë i Barcelonës këtë verë, me drejtorin sportiv Deco dhe Xavi Hernandez të etur për të sjellë një mesfushor cilësor përpara mbrojtjes.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More