Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Barcelona e ‘zhytur’ në borxh, Messi në Paris!

Lionel Messi gjatë afatit të verës ishte personazhi kryesor. Të largohej apo të qëndronte!? Si duket edhe afati i verës 2021 do të jetë po i njëjti.

Ylli argjentinas mund të largohet nga skuadra e Barcelonës gjatë verës 2021 dhe të transferohet në Pari Saint-Germain, shkruan IndeksOnline.

Edhe gazetari, Geoffroy Garetier, tha se Messi është shumë afër PSG-së. Madje ka informacione se ai është duke mësuar gjuhën frënge.

Klubi nga Katalunia ka një borxh prej 1 miliard eurosh! Andaj largimi i Messit duket se është i pashmangshëm, pasi argjentinasi thuhet se fiton 105 milionë euro në vit te Barça.

Lionel Messi ka edhe opsione të tjera, duke përfshirë edhe skuadrën e Manchester Cityt, por duket se Parisi është opsioni më i mirë për familjen e Lionelit.

Postime të ngjashme

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

Spalletti konfirmon se Koulibaly është në shitje, zbulohet edhe çmimi

D V

Eda Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...