Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Barcelona kërkon Alessandro Bastoni

Barcelona po kërkon të nënshkruajë me një mbrojtës të ri qendror, i cili do t’ia lehtësonte punën skuadrës për një kohë të gjatë.

Ndërkohë mediat italiane po raportojnë se drejtuesit e klubit nga Camp Nou e kanë gjetur te Interi përforcimin e tyre të ri.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e Interit, Alessandro Bastoni i cili duket se po pëlqehet shumë nga Barcelona, e cila dëshiron ta transferojë në Camp Nou.

Sipas Calciomercato, Barcelona i ka vënë syrin 21-vjeçarit italian, Bastoni dhe është e interesuar të nënshkruajë me të gjatë verës.

Sidoqoftë, një gjë e tillë nuk është kaq e lehtë pasi Interi ngurron ta lërë lojtarin të largohet pasi është një titullar i padiskutueshëm dhe ka rritur shumë nivelin këtë sezon.

Në rast largimi, Interi do të kërkonte të paktën dyfishin e 30 milionë eurove që ata paguan te Atalanta për Bastonin tre vite më parë.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...