Barcelona kthehet te fitorja, triumfon ndaj Levantes

Barcelona ka arkëtuar pikë të plota në përballjen ndaj Levantes në Camp Nou (3-0), në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë në La Liga.

 

Rezultati u zhbllokua pas gjashtë minutash lojë, kur Memphis Depay shënoi nga penalltia.

Nuk zgjati shumë dhe erdhi goli i dytë përmes Luuk de Jong (14’) duke i dërguar katalunasit në pushim me avantazh komod.

(Foto: Facebook/Barcelona FC)

Ansu Fati u rikthye te Blaugranët duke u inkuadrua në fushë në minutën e 81-të dhe pas dhjetë minutash lojë e gjeti golin me një solo aksion (90’+1).

Barcelona i ka zhvilluar gjashtë ndeshje deri më tani dhe ka arritur tri fitore dhe tri barazime, ashtu që qëndron ën kuotën e 12 pikëve, pesë më pak se lideri Real Madrid (që ka një ndeshje më shumë të zhvilluar).

(Foto: Twitter/ElDermasque)

Për Levanten kjo ishte humbja e tretë në këtë fillimsezoni, ndërsa ka regjistruar edhe katër barazime.

Related posts

Zyrtare: Endri Çekiçi, lojtar i ri i Konyaspor

D V

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

Shkëlqeu në Euro 2020, tri klubet e mëdha italiane pas Mikkel Damsgaard

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More