Agjencia Zhurnal.mk

Desktop Under Menu 1

Desktop Under Menu 2

Barcelona ofron Vidalin për Pjanicin, Juventusi refuzon rikthimin e kilianit

Juventusi thuhet se ka refuzuar mundësinë për të rikthyer mesfushorin e Barcelonës, Arturo Vidal në këmbim të boshnjakut Miralem Pjanic.

Sipas mediumit italian Calciomercato.com, Barcelona i ofroi Juves mesfushorin kilian në një përpjekje të fundit për të mbajtur gjallë marrëveshjen e tyre për Pjanic.

Sidoqoftë, bardhezinjtë e kanë refuzuar menjëherë këtë mundësi dhe tërthorazi ia kanë lënë rrugën e hapur Interit për të bërë lëvizjen e tyre për Vidal.

32-vjeçari shijoi katër sezone jashtëzakonisht të suksesshme në Torino midis viteve 2011 dhe 2015, duke fituar katër Scudetto dhe duke arritur një finale të Ligës së Kampionëve.

Mediumi italian gjithashtu shton se Zonja e Vjetër ka refuzuar edhe Ivan Rakitic pasi ata do të mendojnë ta lejojnë Pjanic të largohet vetëm nëse përfshihet Arthur Melo.

Siç qëndron, Arthur nuk ka ndërmend të largohet nga Camp Nou dhe nuk duket se po ndryshon mendje.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...