Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Barcelona përgatit kontratë katërvjeçare për Dembelen

Barcelona është e interesuar të rinovojë kontratën me sulmuesin Ousmane Dembele, kontrata e të cilit skadon në vitin 2022.

23-vjeçari është i lidhur me largimin nga “Camp Nou”, duke marrë parasysh që kërkohet nga Manchester United dhe Juventus.

Trajneri Ronald Koeman thuhet se është i kënaqur me paraqitjen e sulmuesit, që ka shënuar këtë edicion 10 gola.

Sipas sport, Barcelona dëshiron t’ia vazhdojë kontratën francezit deri në vitin 2025 dhe në rast se nuk pranon do jetë në listën e shitjeve.

Presidenti Joan Laporta është duke synuar ta përforcojë skuadrën para se të nis Evropiani 2020 në qershor, andaj prioritet është rinovimi me disa yje.

Dembele është te Barcelona që nga viti 2017 duke bërë 110 paraqitje shënuar 23 herë.

Postime të ngjashme

NBA nuk gjen paqe

Z H

Fernandes i vendos një kusht interesant Unitedit për të nënshkruar kontratën e re

Z H

Perezi e tall keq Jurgen Kloppin

Z H

Arsenali me telashe

Z H

Modriç zgjatë kontratën me Real Madrid

Z H

Perez: I pamundur transferimi i Mbappes e Haalandit pa Superligën Evropiane

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...