Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Bardhi: Na duhet një kryeministër si Basha, ka një dallim të madh nga Rama

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi mendon se Shqipërisë i nevojitet një kryeministër si Lulzim Basha.

Përmes një postimi në “Facebook”, ai tha se Basha ndryshon nga kryeministri Edi Rama sepse ai mendon për njerëzit.

“Ka një dallim të madh mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës. Lulzim Basha është politikani që kujdeset për njerëzit. Edi Rama është politikani që i lë njerëzit në baltë. I mashtron, i burgos, i varfëron, ndërsa vetë jeton mes luksit. Na duhet ta ndryshojmë këtë realitet. Na duhet një kryeministër si Lulzim Basha. Ai punon për njerëzit dhe për vendin! #shqipëriafiton.”

Postime të ngjashme

Muaji i hapur i vaksinimit/ Rama thirrje qytetarëve: Shfrytëzoni mundësinë!

D V

Normalizohet situata në Gjrokastër, Peleshi: Të gjithë vatrat e zjarrit janë eliminuar

D V

Universiteti i Tiranës apel studentëve për vaksinim: Të garantojmë vit akademik normal

D V

Zjarret në vend, Basha nxjerr fotot: Punonjësit e emergjencave dhe ushtria me mjete rrethanore, Rama përdor helikopterin e ushtrisë për udhëtime

D V

Zjarret në Gjirokastër, ndihmë ajrore nga Gjermania

D V

Viktima e parë nga zjarret në Shqipëri, reagon Basha, akuzon Ramën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...