Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Basha citon ‘Transparency International’: Shqipëria, ndër shtetet që kanë nivel të lartë të kapjes së shtetit për qëllime korruptive

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa renditet dështimet e Ramës në 8 vite qeverisje thotë se Shqipëria është një shtet i kapur për shkak të korrupsionit.

Teksa i referohet një raporti të Transparency International, kryedemokrati Basha shkruan se Shqipëria renditet ndër shtetet që kanë nivel të lartë të kapjes së shtetit për qëllime korruptive dhe ligjeve të personalizuara.

Në një video në rrjetet sociale, Basha kujton se nga zgjedhjet e 25 prillit kanë mbetur edhe 53 ditë.

{“videoid”:”1614757135295″,”type”:50,”ratio”:0.75}

Postime të ngjashme

Manastirliu: Nis vaksinimi i dializantëve dhe grupeve më të rrezikuara

S.B.

Balla me të rinjtë në Librazhd: Puna sapo ka filluar, ky është vetëm fillimi

S.B.

Floriana Garo: Më 25 prill, Shqipëria do të zgjedhë Lulzim Bashën

S.B.

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

S.B.

“Qetësi”/ Rama ndërpret fjalën në respekt të lutjes. Zbulon çfarë i ndodhi në Tiranë pasi vizitoi xhaminë e Et’hem Beut

S.B.

Basha nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit me shoqatat e personave me aftësi të kufizuar: I rikthejmë fytyrën njerëzore politikës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...