Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Basha i beson futbollistit Andi Lila detyrën e veçantë në PD

Një nga prioritetet e programit të PD është edhe sporti. Partia Demokartike i ka besuar Andi Lilës detyrën e koordinatorit kombëtar për sportet në PD. Ish-futbollisti i Kombëtares është një ndër figurat publike që ka shprehur publikisht mbështetjen e tij për demokratët.

Më herët, Lila ka propozuar që të krijohet Ministria e Sportit.

Ai shprehej se vendit i duhet një Ministri e Sportit që të përshtatë politikat dhe direktivat e BE për përmirësimin e sportit dhe akteve ligjore të federatave sportive.

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...