Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Basha: Liberalizim i ekonomisë, vendosja e taksës së sheshtë 9 %

Në takimin me përfaqësues të biznesit në Durrës, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha lancoi projektin ekonomik të PD-së, që bazohet tek ulja e taksave dhe vendosja e taksës së sheshtë 9 %.

 “Prioriteti numër 1 është që çmimet tona të karburantit dhe energjisë të jenë të paktën me nivelet e rajonit. Duke ulur taksat, biznesi dhe produkti shqiptar do të jenë më konkurruese në rajon. PD ka gati planin për biznesin, çmimi i naftës, çmimi i energjisë dhe niveli i taksave do të jetë konkurrues me vendet e rajonit,”, tha lideri demokrat. 

Basha tha se qeveria që do të drejtojë në rast fitoreje në zgjedhje, do të krijojë klimë miqësore për biznesin duke liberalizuar ekonominë./RTSH

Postime të ngjashme

Nga 20 Qershori Gjermania heq kufizimet me Shqipërinë

Bekim Laçi

Zbardhet propozimi i Kadillit për Kryesinë: Të ndërtojmë një PD të bashkuar dhe fituese

Bekim Laçi

Braçe kritikon mediat greke, për javë të tëra vutë shqiptarët në shënjestër

Bekim Laçi

PD mbledh sot Kryesinë, zbardhet mesazhi i Bardhit

Bekim Laçi

Vijojnë punimet për stadiumin e Kukësit, Rama: Gati në shtator me kushte dinjitoze

Bekim Laçi

Mbyti gruan dhe fajësonte shqiptarët, arrestohet greku

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...