Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Basha nis reformimin e partisë

Pas rikonfirmit si lider i opozitës, Lulzim Basha  ka vendosur të fusë Partinë Demokratike në proces reformimi.

Neser paradite do te mblidhet kryesia e cila do te nise analizen per zgjedhjet e 25 prillit dhe do te  therrase kuvendin kombetar me 17 korrik.

Pritet qe anetaret e kryesise te vendosin nese ky kuvend do te kete ne fokus zgjedhjen e  organeve drejtuese te partise e ndryshimin e statutit apo jo.

Keshillit Kombetar mandati i perfundon vitin e ardhshem ndersa sekretariatit dhe nenkryetareve  u perfundon ne fillim te vitit 2023, por mbetet per tu pare nese basha vendos te drejtoje partine me nje ekip te ri ne kete mandat te trete ne opozite./vp

Postime të ngjashme

Stërvitja e Forcave të Armatosura, ambasada amerikane: Vazhdojmë të qëndrojmë krah për krah

D V

BE rrëzon Bashën, përshëndet raportin e OSBE për 25 prillin: Zgjedhjet ishin të organizuara mirë, palët dialog për rekomandimet

D V

Shërbime të reja në Spitalin Memorial Fier/ Instalohet një pajisje e teknologjisë së lartë

D V

Grusht me truprojat në Sarandë, arrestohet një person, nën hetim turistët nga Anglia e Kosova

D V

Gërdeci, Gjykata rrëzon kërkesën për rihapjen e gjykimit ndaj Mediut

D V

Meta vlerëson dy veprimtarë dhe heronj të Luftës Çlirimtare të Kosovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...