Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Basha për Lëvizjen Politike të Topallit: Çdokush që do të rrëzojë këtë qeveri të korruptuar, është i mirëpritur në PD

Zhurnal Ads

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i pyetur nga gazetarët për Lëvizjen e mundshme politike të ish kryetares së parlamentit Jozefina Topallit dhe sa e dëmton Partinë Demokratike kjo lëvizje, u shpreh se lufta ndaj kësaj qeverie duhet të jetë e pakompromis.

Basha theksoi se në PD është i mirëpritur çdokush që lufton qeverisjen e korruptuar të Edi Ramës.

“Çdokush që do të heqë Ramën është i mirëpritur. Dikush që mundohet të barazojë dikë si Edi Rama që ka shkatërruar Shqipërinë dhe nga ana tjetër një opozitë që ka luftuar përherë, nuk është mund të jetë e drejtë.

Nuk mund të flas dot për figura, sidomos për persona që kanë pasur vlerësim. Kjo është luftë për jetë a vdekje, kush do që të largohet Edi Rama është i mirëpritur nga ne, e kush është me qeverinë dhe korrupsionit të saj, qytetarët po i japin atë që meriton”, u shpreh Basha.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vlora nën pushtetin e ujit, rrugët dhe lagjet kryesore të qytetit përmbyten

S.B.

FMN: Borxhet e prapambetura u rikthyen, Shqipëria nuk ka kapacitet për monitorimin e PPP-ve

admin

COVID mbyll zyrat/ Ambasada gjermane në Tiranë pezullon shërbimin për vizat

S.B.

Nga nesër fluturimet nga Shqipëria drejt Anglisë me test negativ dhe 10 ditë karantinë

S.B.

“Greqia nuk mund të shpallë zgjerimin e ujërave në drejtim të Shqipërisë nga 6 deri në 12 milje”

admin

Yuri Kim: Gjykata Kushtetuese të jetë funksionale deri më 31 dhjetor

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...