Agjencia Zhurnal.mk

Basha, premtime ekonomike: Ulim taksat, moratorium për inspektorët

Tiranë, 11 nëntor, zhurnal.mk – Në takimin në Durrës me përfaqësues të biznesit të vogël dhe të madh, premtimet e Lulzim Bashës tingëlluan si elektorale.

Në themel të programit të demokratëve qëndron e ulja e taksave. Për inspektoriatet paralajmëroi vendosjen e moratoriumit deri në 1 vit.

Në paketën ekonomike që propozojnë të djathtët , parashikohet prekja e taksës së transferimit të pronës ndërkohë nuk mungoi as meaculpa e Bashës për vendimet e gabuara të ndërmarra nga PD në të shkuarën.

Pati nga ata biznesmen që nuk kursyen as këshillat.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...