Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Basha: Synoj t’i çoj në nivele të tjera marrëdhëniet Shqipëri-SHBA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare në Presidencë.

Në një postim në Twitter, Basha e cilëson takimin me ambasadoren Yuri Kim si të shkëlqyer. Po ashtu, kreu i opozitës shprehet se është krenar më shumë se kurrë për rolin e tij në anëtarësimin e vendit në NATO.

Basha shprehet se synon që marrëdhënien Shqipëri-SHBA ta çojë në nivele të tjera.

POSTIMI:

“Takim i shkëlqyeshëm sot me @USAmbAlbania, Yuri Kim, gjatë sesionit të NSC. Jam më krenar se kurrë për rolin tim për ta anëtarësuar Shqipërinë në NATO. Aleanca strategjike dhe miqësia e ngushtë midis Shqipërisë dhe SHBA-së është thelbësore për sigurinë dhe të ardhmen e Shqipërisë dhe unë synoj ta çoj atë në nivele të reja.”

Postime të ngjashme

Raporti i OSBE/ODIHR, Basha: Të ndëshkohen autorët e masakrës zgjedhore

D V

Raporti i OSBE për zgjedhjet në Shqipëri, vjen reagimi i parë nga SHBA

D V

Rama takohet me Zaev, ja axhenda e Forumit Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal

D V

Pipero, thirrje për t’u vaksinuar: Varianti “Delta” është shumë i transmetueshëm!

D V

Nesër minishengenit do t’iu ndryshohet emri, Rama nuk e komenton kryeministrin Kurti për mospjesmarrje

D V

Shënohet viktima e parë nga COVID-19 në Shqipëri pas një muaji

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...