Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Basha takim me biznesin në Fushë-Krujë: 6 muajt e ardhshëm do të jenë edhe më të vështirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar këtë të martë një takim me biznesin e mobilerisë në Fushë-Krujë.

Në diskutimin që pati me pronarët e bizneseve, kryedemokrati Lulzim Basha paraqiti planin me 5 pika për rimëkëmbjen e ekonomisë. Ai u shpreh se duhet të rishikohet garancia sovrane, me qëllim që të përfitojnë ata që kanë nevojë.

Ndër të tjera, kreu i demokratëve tha se deri më 25 prill, bizneset kanë nevojë për mbështetje, pasi 6 muajt e ardhshëm do jenë edhe më të vështirë.

“Çfarë do të bëhet deri në 25 prill, sepse në 25 prill shqiptarët do të zgjedhin. Disa të dhëna që janë publikuar para dy javësh tregojnë që ndërmarrjet dalin me humbje. Kemi kërkuar që të rishihet skema e garancisë sovrane. Oligarkët shkatërrojnë ekonominë dhe vendet e punës. Qëllimi ynë është punësimi. Prandaj nga garancia sovrane duhet të përfitojnë ata që kanë nevojë. Të rishikohet garancia sovrane. Pas 25 prillit do të ndihmojë prodhimet shqiptare. Sipërmarrjen prodhuese e kemi prioritet të prioriteteve. Po diskutojmë mekanizmat më të mirë për të siguruar këtë mbështetje.”

Postime të ngjashme

Irani sulmon Shqipërinë: Ju nuk flisni dot për të drejtat e njeriut, keni mbushur vendin me vrasës dhe terroristë

T E

Nëna braktis vajzën mes Turqisë, gjyshja detyrohet të kthehet në Shqipëri për ta shkolluar…

T E

Fotografia e rrallë nga Mësonjëtorja e Parë Shqipe në Korçë

T E

Transportonin 27 emigrantë të paligjshëm dhe nuk iu bindën urdhrit të policisë

T E

Shqipëri, 21 të vdekur e 777 të infektuar

T E

Ethet e listës së PS në zgjedhje/ Tre deputetë deklarojnë tërheqjen, për t’i hapur rrugën më të rinjve

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...