Basha urdhër të papritur demokratëve për Berishën

Ditën e sotme kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me drejtuesit e degëve në rretheve duke u kërkuar që të informojnë demokratët lidhur me vendimin që mori për përjashtimin e Sali Berishës. “Sqaroni degët për vendimin e rëndësishëm që morëm pas komunikimeve me SHBA-në” mësohet se u ka kërkuar lideri i PD-së atyre, raporton gazetari i “ABC”, Juxhin Mustafaraj.

Por lideri historik i PD-së, Sali Berisha dje nga Fieri i kërkoi Lulzim Bashës që të dalë vetë dhe të sqarojë demokratët dhe të argumentojë përpara tyre përjashtimin e tij. Ish-kryeministri nuk heq dorë nga mbledhja e strukturave, por Lulzim Basha ishte i prerë sot kur tha se nuk do të lejojë që të mblidhet Kuvendi Kombëtar. “Nuk ka për të pasur kuvend të Partisë Demokratike që shqyrton vendimet e qeverisë Amerikane” deklaroi Basha.

Por, pas Tiranës dhe Fierit, takimi i radhës i ish-kryeministrit Sali Berisha do të jetë në Vlorë ditën e shtunë.

Related posts

Yuri Kim: Investimet po rriten, korrupsioni po luftohet në Shqipëri

N E

ISHP në Shqipëri rekomandon mësimin në oborrin e shkollës

D V

“Të flasim për data konkrete”, Suedia dhe Çekia për presidencën e BE: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duhet të fillojnë menjëherë bisedimet për anëtarësim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More