Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një videomesazhi në rrjetin social Facebook ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e sakrificës.

Basha në fjalën e tij thekson se në fund  të këtij muaji urojmë që të marrin fund dhe vuajtjet e Shqipërisë.

Ndër të tjera kryedemokrati thekson se lutjet e besimtarëve qofshin dhe për të gjithë ato familje që kanë humbur të afërmit dhe për të gjithë ato që po përballen me shëndetin e tyre.

Sipas Bashës ky është një muaj i sprovës së dyfishtë për të gjithë.

“Uroj të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e Muajit të shenjtë të Ramazanit, uroj të gjithë klerikëve dhe udhëheqësve shpirtërorë që u shërbejnë të gjithë besimtarëve dhe kjo sakrificë që vjen në një kohë të ngarkuar nga situata pandemike dhe gjendja e përgjithshme. Kam bindjen se në fund të këtij muaji Shqipëria të përjetojë një çlirim, dhe fund të vuajtjeve, situatën së papunësisë, të nënave dhe të baballarëve tanë, dhe nga zemra uroj që sakrifica ju aj të shërbejë për ato që kanë humbur të dashurit për ato që po kujdesen për shëndetin e tyre. E di që ky muaj është një muaj sprove e dyfishtë jo vetëm për gjendjen në të cilën ndodhet vendi por dhe simbolika e gjendjes ku ndodhet vendi. Agjërim të lehtë dhe të pranuar për të gjithë besimtarët”, ka thënë Basha./abcnews.al

Postime të ngjashme

Mbrojtja e Territorit/ Rama porosi strukturave: Zonat turistike janë si drita e syve për Shqipërinë! E papranueshme që rrugët të jenë zona me rrezik të lartë

S.B.

Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, miratohen dy ekspertët ligjorë që do të bëjnë ekspertizën

S.B.

“Mos u fokusoni në maja malesh”/ Rama: Atij që rregullon avllinë në fshat duhet t’i themi faleminderit, jo ta gjobisim!

S.B.

​Shqipëria merr Presidencën e Nismës Adriatiko-Joniane

S.B.

Basha me demokratët në Fier: Këtë betejë e nisëm për shqiptarët, dhe do ta vazhdojmë për ta, për Shqipërinë, për demokracinë

S.B.

Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat/ PD paraqet provat në KAS: Kishim përballë pushtetarë që vepronin si grupe të strukturuara kriminale. Vota u ble me 50 mijë lekë!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...