Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Basha zgjedh drejtuesit politik të PD në Dibër dhe Berat

Partia Demokratike ka zyrtarizuar edhe dy drejtues të tjerë politik në qarqe, të cilët do drejtojnë fushatën për zgjedhjet e 25 prillit.

Sikurse ishte përfolur dhe pritej, Xhelal Mziu është konfimuar nga Lulzim Basha si drejtues politik i PD për qarkun Dibër.

Xhelal Mziu ka qënë një pikë e fortë e PD në zonën e Kamzës aty ku ishte disa mandate kryebashkiak dhe ka udhëhequr shumë beteja elektorale të PD.

Ndërkohë Tomor Alizoti, I rikthyer në pozicione të rëndësishme në PD pas një periudhe tërheqje, do të drejtoje fushatën e PD në qarkun Berat.

Postime të ngjashme

Sot, Këshilli Stabilizim Asociimit/ Borrell dhe Várhelyi: Praktikisht Shqipëria përmbushi kushtet

S.B.

Meta mbështet thirrjen e kreut të KQZ: Sa më shumë parti e kandidatë me integritet të lartë moral, më shumë mundësi për një pjesëmarrje historike

S.B.

Kryemadhi pas firmosjes së marrëveshjes me Bashën: Mund të kemi edhe kundërshtime, por do të vendosim të parin interesin kombëtar

S.B.

Marrëveshja PD-LSI/ Reagon Spiropali: Imagjinare! Kjo është për për të vënë duart në kokë. Basha është aeroplan pa bisht

S.B.

PD dhe LSI nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit paszgjedhor me sloganin ‘Shqipëria, shtëpia që fiton’

S.B.

“Dyshojmë që qarkullojnë variantet e reja të Covid-19″/ Manastirliu: Me vaksinat AstraZeneca do të kemi prioritet mësuesit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...