Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Bashkia e Tiranës hap aplikimet për kartën e studentit

Zhurnal Ads

Të gjithë studentët të cilët ende nuk janë pajisur me Kartën e Studentit, tani kanë sërish mundësinë për t’u pajisur me të.

Agjencia e Rinisë në Bashkinë e Tiranës dhe Rezidenca Studentore Universitare Nr.2 kanë vënë në dispozicion të studentëve një sportel i cili do të shërbejë për pajisjen me kartë në kohë reale të çdo studenti.

Karta e Studentit është një mjet i domosdoshëm për çdo studente, pasi i lehtëson ata në shumë shërbime duke ofruar skonto në qindra subjekte.
Nëpërmjet kartës së studentit, përfituesit do të kenë akses në shërbimet me çmime të reduktuara në masën 50 apo edhe 70 për qind, në fushën e institucioneve të artit dhe kulturës e në muze publikë, parqe kombëtare arkeologjike dhe monumentet e kulturës. Një tarifë zero aplikohet edhe për shërbimet e ofruara në kuadër të edukimit artistik përmes artit, kulturës dhe turizmit kulturor në skena dhe ambiente të hapura, nga institucionet e artit dhe trashëgimisë kulturore.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Transformimi i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, Manastirliu publikon dëshmitë e mjekëve: Plotësimi i një shërbimi të premtuar

S.B.

Dyshohet se piu fostoksinë, ndërron jetë një grua në Vlorë

admin

Vrasja dhe copëtimi i çiftit shqiptar, arrestohet ish e dashura e djalit të tyre

S.B.

E rëndë në Tiranë, 40-vjeçarja hidhet nga kati i 7-të

admin

U hoq si infermieri dhe zhvati para nga vajza e të sëmurës me covid, ndalohet nga policia Tire Alldervishi

S.B.

Shqipëria më e ”vakëta” në pyetjet për facebook

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...