Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Basler beson se Alaba do t’i bashkohet Liverpoolit

Ish-ylli i Bayern Munichut, Mario Basler ka thënë se mund ta shohë David Alaban duke u bashkuar me Liverpoolin në afatin e janarit.

E ardhmja e yllit austriak është ende e paqartë pasi Alaba ka vendosur të mos pranojë ofertën e rinovimit të kontratës nga Bayerni.

Shumë klube të mëdha evropiane janë të interesuara ta transferojnë lojtarin në janar, por edhe në verë si lojtar i lirë.

Por, Basler mendon se Alaba, i cili është në vitin e fundit të kontratës së tij në Bayernit do të ishte një shtesë e përsosur për Liverpoolin.

“Historia me Alaban duhet të përfundojë vërtet me largimin e tij”, ka thënë fillimisht Basler për Sport1-Fantalk.

Ndoshta ai do të shkojë në Liverpool. Ata kanë probleme të mëdha pas dëmtimit të Van Dijk dhe këputjen e ligamentit të kryqëzuar”.

“Ai supozohet të jetë jashtë për një kohë të gjatë dhe mendoj se ka një nevojë të madhe (për t’u forcuar) në pozicionin e mbrojtësit qendror”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

Zyrtarët e Real Madridit festojnë çdo paraqitje të mirë të Gareth Bale te Tottenhami

Z H

Arrestohet ish presidenti i Barcelonës, Bartomeu

Z H

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...