Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Bastisje në Aerodrom, arrestohet “dileri” i drogës

Shkup, 13 shkurt – Ministria e Punëve të brendshme njofton se njësiti anti-drogë pranë MPB-së ditën e djeshme ka realizuar bastisje në Aerodrom të Shkupi, ku është arrestuar një 20-vjeçar nga Shkupi. I riu dyshohet për prodhim dhe tregti me substanca narkotike.

“Është privuar nga liria K.N.(20) nga Shkupi. Policia me urdhër të gjykatës ka kryer bastisje në rajonin e Aerodromit, në shtëpinë e K.N., ku është gjetur marijuhanë, qese plastike dhe një peshore”, njoftojnë nga MPB, duke shtuar se pas përfundimit të dokumentimit kundër tij do të parashtrohet padi konkrete.

Postime të ngjashme

Nga sot hyrja në Gjermani vetëm me test negativ

D V

Hyri me thikë në qendrën tregtare në Prizren dhe u kërkoi nga 5 euro fëmijëve të pronarëve, arrestohet i dyshuari me probleme psikike

D V

Gjuajti me armë në aheng familjar, policia i konfiskon armën

D V

Rritet numri i rasteve të reja me Kovid-19, trendi i paraqitjes së llojeve të reja me siguri do të vazhdojë

D V

Në vendkalimin kufitar Bogorodicë për dalje nga shteti pritet 40 minuta

D V

Po bashkëjetonte me një të mitur, arrestohet i dyshuari në Ferizaj

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...