Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Bastisje në Çair, sekuestrohet armatim dhe arrestohet një person

Shkup, 27 mars – Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së sotme ka kryer bastisje në Çair të Shkupit me urdhër të Gjykatës Themelore Penale, transmeton Alsat. Sipas MPB-së është arrestuar 47-vjeçari I.A.

“Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij dhe lokalet tjera në komunën e Çairit, është gjetur një kornizë e një pushke automatike me 30 fishekë 7.62×39 mm, një pushkë gjuetie “Fabran”, një pompë “SDASS” kal.12 / 76mm, një gjysmë- automatiku i prodhimit jugosllav, kalibër 7.62 mm dhe tetë gëzhoja gjuetie”, njoftojnë nga MPB.

Nga MPB njoftojnë se pas dokumentimit të plot të rastiti, kundër personit në fjalë do të parashtrohet padi për shkelje të nenit 396 nga Kodi Penal.

Postime të ngjashme

Pendarovski: Pa integrim rajonal nuk mund të flasim për stabilitet rajonal

Dafina Vidishiqi

Dimitrov: Është koha e fundit që BE-ja të përmbush premtimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

PDSH: Driton Ibishi zgjidhet kryetar i degës së Tetovës

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 85 shoferë në Ohër dhe Strugë

Dafina Vidishiqi

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një person në Manastir, kapet me lëndë narkotike

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...