Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Bastisje në Çiflik, gjenden armë dhe municion

Zhurnal Ads

Shkup, 5 dhjetor – Sot njësiti i policisë për luftë kundër tregëtisë ilegale me armë dhe drogë me urdhër të gjykatësit paraprak nga Gjykata Penale-Shkup kanë kryer bastisje në shtëpinë e S.L 57 vjeçar dhe M.L. 67 vjeçar, që të dy nga fshati Çiflik.

Gjatë bastisjes tek M/L. Është gjetur një pushkë gjahu “shtaer” kal. 7.9 mm dhe 75 plumba 7.9 mm. Ndërsa tek S.L. janë gjetur dhe konfiskuar 30 plumba kal.7.65×39 mm, një karikator për pushkë automatike i zbrazët dhe 6 predha municion gjahu.

Personat në fjalë janë privuar nga liria dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngritët padi adekuate.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

TVSH-ja ime përzgjodhi 15 fituesit mujorë që fituan 20.000 denarë

E.E.

Ambasadorët e propozuar do t’i prezantojnë platformat para Komisionit për çështje të jashtme

E.E.

1161 raste të reja dhe 26 të vdekur nga Covid 19

T E

Tiranë/ Arrestohen 4 persona të shpallur në kërkim

S.B.

Sot filloi viti i ri shkollor, “të gjithë” nxënësit para kompjuterëve

Z H

Ministrat e Shëndetësis nga vendet e Procesit të Berlinit koordinohen për ballafaqim me coronavirusin

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...