Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Bastisje në Gazi Babë, është arrestuar një diler i drogës

Shkup, 15 maj – Në rajonin e Gazi Babës dje nëpunës të policisë nga Njësiti për Tregti të Palejuar pranë SPB Shkup e kanë privuar nga liria B.I. (32) nga Shkupi. Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij dhe në hapësirat e tjera, të bërë pas urdhrit gjyqësor nga Gjykata Penale në Shkup, ishin gjetur dhe marrë mariuhanë dhe një peshore.

Siç informojnë nga MPB, B.I. është dërguar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të rastit kundër tij do të parashtrohet padi adekuate për veprën e kryer penale “prodhim i palejuar dhe lëshim në qarkullim i drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve” i dënuar sipas nenit 215 të Kodit Penal.

Postime të ngjashme

Qeveria emëron Muharrem Asanin, zëvendësdrejtor në Dogan

R Zh

Kryetari i Sarajit Blerim Bexheti njofton se nënshkruan kontratën për rikonstruktimin e rrugës kryesore

R Zh

Digjet deponia e egër në Labunisht, banorët në hall po helmohen nga tymi dhe gazrat

Dafina Vidishiqi

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...