Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Bastisje në Manastir, konfiskohet drogë

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftuan se gjatë bastisjes në shtëpinë e P.B.(31) nga Manastiri është gjetur dhe konfiskuar drogë, pas çka personi është privuar nga liria.

“Më 25 shkurt, nëpunësit policorë nga Departamenti për tregti të palejuar me drogë dhe armë nga Njësia për polici kriminalistike pranë SPB Manastir, në bazë të urdhrit të gjykatës, kanë kryer bastisje në shtëpinë dhe hapësirat ndihmëse të P.B.(31) nga Manastiri. Gjatë bastisjes janë gjetur dhe konfiskuar heroin, amfetamin, marihuanë dhe fara të  marihuanës. P.B. është privuar nga liria dhe është arrestuar në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të ngrihet padi adekuate”, informojnë nga MPB.

 

Postime të ngjashme

Zbulohen pesë shtetas shqiptarë duke punuar ilegalisht

S.B.

Ministria e Brendshme u deklarua për rastin e të miturës së sulmuar në Veles

S.B.

Aksidentohet një veturë në Kumanovë, humb jetën një person

S.B.

Në Shkup 153 gjoba për shkelje të rregullave në trafik, 61 për tejkalim të shpejtësisë

S.B.

Rritet numri i rasteve me para të falsikuara

S.B.

‘Dhunonte nënën’, Konflikt brenda familjes, pas sherrit vëllai plagos me thikë vëllain

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...