Bastisje në Shkup, ndalohet një person për posedim të armëve

nga D V

MPB Maqedoni njofton se dje (09.07.2024) në ora 16:20, zyrtarë policorë nga Njësia për tregti ilegale në SPB Shkup e kanë privuar nga liria A.D.(51) nga Shkupi.

“Gjatë kontrollit të bërë në banesën e tij në zonën e Kisella Vodës, me vendim gjykate, iu gjetën dhe u konfiskuan një pushkë, një kornizë pistolete, 41 fishekë dhe një gëzhojë”.

“Pas dokumentimit të plotë të çështjes ndaj tij, do të vijojë parashtrim përkatës”, thonë nga MPB.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More