Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë


“Ishte një kënaqësi që më në fund takimi nuk ishte virtual, sepse ne kemi mundësinë t’i mirëpresim miqtë tanë pa masa shtërnguese dhe besoj që edhe komisioneri dhe delegacioni nga Brukseli ndihet mirë që maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë dhe patjetër sepse gjërat tanimë janë konkrete”, tha Rama gjatë fjalimit të tij.

Tutje, Rama tha se tregu i përbashkët rajonal është një nismë strategjike nga e cila përfiton i tërë Ballkani Perëndimor.

Postime të ngjashme

Fitoi zgjedhjet në PD, Basha falënderon demokratët: Do bëjmë gjithçka që Shqipëria të fitojë

Dafina Vidishiqi

Harxhi pas humbjes së garës në PD: Së shpejti do them mendimet e mia, mbështetur mbi fakte

Dafina Vidishiqi

Presidenti Meta në Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut: Ju ftoj të gjithëve të mposhtim frikën apo indiferencën dhe të ndërtojmë solidaritetin

Bekim Laçi

Covid-19, mbërrijnë 20 mijë doza AstraZeneca, të dhuruara nga Greqia

Bekim Laçi

Balla: Koha kur politika kishte kompetenca në emërimet në drejtësi ka përfunduar

Bekim Laçi

Komisioni Zgjedhor i PD shpall zyrtarisht rezultatet: Lulzim Basha fitues, ja si u ndanë votat mes 4 kandidatëve

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...