Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Bayern do ta lë Boatengun të lirë

Bayern Munich duket se ka marrë vendim për të ardhmen e Jerome Boatengut.

Bordi i klubit gjerman ka marrë vendim që të mos i vazhdojë kontratën mbrojtësit dhe ta lejoj të largohet.

Kontrata e Boatengut skadon në këtë verë dhe Bavarezët i kanë bërë me dije se nuk është në planet e tyre.

Sipas asaj që raporton Kicker, kampioni në fuqi i Bundesligës me të siguruar shërbimet e Dayot Upamecanos nga RB Leipzigu, i ka hapur derën për largim.

Bayerni me gjasë nuk do të transferojë më asnjë mbrojtës dhe do të mbetet tek pjesa tjetër që posedon.

Në anën tjetër, Boateng lidhet me një kalim në Ligën Premier ose në Serie A, aty ku janë në garë disa skuadra.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...