Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Bayern Munich me një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Kampioni aktual evropian, Bayern Munich, natën e kaluar regjistroi një fitore 6:2 kundër Salzburgut në xhiron e 3-të në Ligën e Kampionëve.

Për Bavarezët, ky triumf është i 14-ti me radhë në garën elitare, që është rekord në Ligën e Kampionëve. 

Bayern shënoi katër gola kundër Salzburgut në 15 minutat e fundit dhe u bë skuadra e parë që e bëri këtë në LK.

Skuadra gjermane është në krye të grupit me nëntë pikë, pas tre takimeve të para.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...