Agjencia Zhurnal.mk

BDI nesër shpalos emrin e kandidatit për kryeministër?

Prespë, 23 qershor Nesër edhe zyrtarisht fillon fushata zgjedhore për zgjedhjet e 5 korrikut, ndërsa po nesër pritet ë Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) nga Prespa, të shpallë emrin e kryeministrit të parë shqiptarë.

Konventa zgjedhore e kësaj partie nis në Njësinë zgjedhore 5, në të cilën bartës liste është kryeparlamentari Talat Xhaferi.

Nëse i referohemi deklaratës së fundit të liderit të kësaj force politike, Ali Ahmeti, se në Konventën e fushatës do të prezantohet edhe kandidati shqiptar për kryeministër, si dhe fillimit të fushatës nga zona zgjedhore numër pesë, atëherë mund të konstatohet se pikërisht nesër do të publikohet emri i shumëpritur i kryeministrit të parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut.

Ndryshe edhe zv.kryeministri Osmani pak më parë dha edhe lajmërimin e tij të rradhës.

Nesër ditë e madhe, Prespa po e përcakton strategjinë e jashtme dhe të brendshme të shqiptarëve në vend!Утре голем…

Posted by Bujar Osmani on Tuesday, June 23, 2020

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...