Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

BE-ja vendosë Maqedoninë e Veriut në listën e vendeve të sigurta për rrugëtim

Shkup, 16 qershor – Unioni Evropian ka vendosur që të futë edhe Maqedoninë e Veriut në listën e vendeve të cilat janë të sigurta për rrugëtim, informon Zhurnal.

Komisioni Evropian ka propozuar që në këtë listë të hyjnë SHBA-të, Hong Kongu, Tajvani, Serbia, Shqipëria, Makao, Arabia Saudite, Libani dhe Maqedonia e Veriut.

Sipas burimeve evropiane, ambasadorët e BE-së sot janë dakorduar të heqin kufizimet për rrugëtim të vendosura përshkak pandemisë së korona virusit në këto vende dhe territore.

Japonia, Australia, Izraeli, Zelanda e Re, Ruanda, Singapori, Korea e Veriut dhe Tajlanda më parë ishin në listë

Postime të ngjashme

Konferencë rajonale për përballjen me dezinformatat, gjuhës së urrejtjes dhe sulmet hibride

Z H

Deri më 5 maj afat për të konkuruar si regjistruar i popullsisë

Z H

DV: Gruevski ka hapur kompani në Hungari

Z H

Është hapur Qendra për mbështetje të familjeve kujdestare

Z H

OSBE-ja dhe BE-ja do të monitorojnë rastet e krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë

Z H

Deputetët për herë të pestë debatojnë për ribalancin plotësues të Buxhetit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...