Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

BE ndihmë financiare 180 milionë euro Shqipërisë për COVID-19, Soreca: Fondi do të kontribuojë në forcimin e financave publike

Zhurnal Ads

“Qeveria e Shqipërisë ka aprovuar ndihmën financiare prej 180 milion eurosh të siguruara nga Bashkimi Evropian për luftën kundër COVID-19”. Kështu deklaroi ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca përmes një njoftimi në ‘Facebook’.

Sipas Sorecës, këto fonde do të kontribuojnë në forcimin e financave publike, duke rritur mbrojtjen sociale dhe luftuar korrupsionin.

“Qeveria e #Shqipërisë 🇦🇱 ka aprovuar ndihmën financiare prej 180 milion eurosh të siguruara nga Bashkimi Evropian 🇪🇺 si pjesë e mbështetjes në luftën kundër #COVID-19. Këto fonde do të kontribuojnë në forcimin e financave publike, duke rritur mbrojtjen sociale dhe luftuar korrupsionin.”, tha Soreca.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Publikohet studimi i Akademisë së Shkencave për Covid 19: Në Tiranë 50% e popullsisë me imunitet, më pak në rrethe

S.B.

Kush është i vrari në Rrëshen, lidhjet e tij me të plagosurin me tritol tek ura e ‘Vasil Shantos’

T E

Ligjet nisin diskutimin e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor

admin

Shqipëria me pagat më të ulëta në Europë për stafet mjekësore

admin

“Shqipërisë do t’i dhurohen vaksina anti Covid”, BE: Ruhuni, mos kini asnjë iluzion se pandemia ka mbaruar

admin

Infektohet me koronavirus kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi. Ja gjendja e saj shëndetësore

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...