Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“BE po ju ndjek nga afër” Soreca: Vetëpërmbajte, shmangni dhunën

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca bashkë me ambasadoren e SHBA-së kanë ka zhvilluar një takim me kreun e KQZ-së Ilirjan Celibashi në ambnientet e KQZ-së.

Ai tha se BE po e ndjek nga afër gjithë procesin e fushatës dhe se do të jetë aty edhe në datën e zgjedhjeve të 25 prillit. Ai vëri thirrje për vetëpërmbajtje dhe shmangie të dhunës.

“Kemi ardhur të diskutonim situatën në lidhje me përgatitjen e zgjedhjeve të 25 prillit. Komisionari na tregoi për situatën, përgatitjet, na foli për identifikimin biometrik dhe votimin elektronik. Procesi është pothuajse gati, komisioneri ka besim se gjithçka do të jetë gati. Një aspekt shumë i rëndësishëm ka qenë dhe edukimi i zgjedhësve. BE po ju ndjek nga afër dhe do të ndjekë nga afër ç’po ndodh në të 60 bashkitë. Jemi duke marrë në konsideratë linçimin e konferencës ndërkombëtare. Fjala ime e fundit është për vetëpërmbajtje, të shmangin dhunë, gjuhën e dhunës, është shumë e rëndësishme, është shumë  e rëndësishme që gjithçka të bëhet si duhet në 25 prill dhe në të ardhmen”, tha Soreca.

Postime të ngjashme

Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin

R Zh

Agjencia “Zhurnal” ua uron besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit

R Zh

Bamir Topi: Lulzim Basha nuk do të kishte jetë në PD nëse nuk do të kishte lidhjen me Sali Berishën

N E

Presidenti Ilir Meta uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

N E

PD më 16 Maj do të mbledhë kryesinë dhe këshillin kombëtar

N E

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...